Časté dotazy

D?

Kdy začít s moderní gymnastikou?

O.

Se základním tréninkem moderní gymnastiky je vhodné začít v předškolním věku , nejlépe mezi 4 a pátým rokem.

D?

Jaká je tréninková frekvence dle věku?

O.

Děti předškolního věku, přípravka 4-5 let - 2 až 4 hodiny týdně, děti školního věku  - 6 - 8 let 8 až 10 hodin;  9 - 13 let  10 až 14 hodin; od 14 let  15 hodin a více.

D?

Jaká je skladba tréninku?

O.

Tréninkové hodiny obsahují  základní techniku těla, práce s náčiním; baletní a taneční průpravu  a akrobacie , posilování a strečink.

D?

Jak vypadá závodní sezóna moderní gymnastiky?

O.

Moderní gymnastika má dvě závodní období
a/ jarní - volný program - jednotlivci
b/ podzimní - společné skladby

D?

Jak oblečené a upravené chodí gymnastky na trénink?

O.

Gymnastky na trénink nosí černý trikot, černé šortky, popřípadě legíny, bílé ponožky a gymnastické špičky, přezůvky ( na přechod mezi sály). Vlasy mají učesané do drdolu, culíky a copánky nejsou přípustné.

D?

Co potřebují gymnastky na trénink?

O.

Na trénink gymnastky potřebují  dostatečné množství  tekutin ( nejlépe vody, žádné sladké nebo perlivé nápoje)nákolenky, posilovací gumy, švihadlo a dle kategorie příslušné náčiní ( obruč, míč, kužele,stuha), vše lze  zakoupit v e-shopu  http://www.gymnasticshop.cz/

D?

Co je estetická skupinová gymnastika?

O.

Estetická skupinová gymnastika je poměrně novým gymnastickým odvětvím. Vznikla původně ve Finsku, pohybově vychází zejména z moderní gymnastiky (obě gymnastiky mají stejný pohybový základ a podobný způsob rozhodování). Družstva cvičí společné skladby bez náčiní s významnými tanečními a výrazovými prvky, zvedačkami apod., skladby vyjadřují myšlenku či příběh.

D?

Kdy se závodí v estetické skupinové gymnastice?

O.

Závody v estetické skupinové gymnastice probíhají na jaře, souběžně se závody  volného programu v moderní gymnastice.

D?

Kde trénujeme?

O.

Náš oddíl má k dispozici 3 sály vybavené gymnastickými koberci a baletními tyčemi.

D?

Jakým způsobem jsou hrazeny příspěvky na moderní gymnastiku?

O.

Příspěvky jsou spočítány pro každou kategorii ( skupinu) dle počtu hodin, vždy na I. pololetí, platba je paušální.  Kromě příspěvku na moderní gymnastiku se hradí ještě členský poplatek  Sokolu ve výši 2.100,-Kč ročně. Obě platby lze uhradit převodem na účet nebo hotově v kanceláři Sokola.